Vstup pouze pro obchodní partnery, prodávající naše výrobky svým zákazníků (prodejny, eshopy). Školy, lektoři, výrobci ručně vyráběného zboží se registrujte na www.barvyartemiss.cz a požádejte emailem o zařazení do slevové skupiny.

Sada metalických barev na textil

Sadu barviček s metalickým efektem můžete použít jak na světlé, tak i tmavé a výrazně barevné materiály. Barva obsahuje malé částečky metalického pigmentu, který vytváří efekt metalického nátěru podobně jako třeba u metalízy na autě.

 

Dostupnost Skladem
Kód: KTM712
Sada metalických barev na textil

Barva obsahuje speciální metalický pigment tvořený drobnými částečkami a proto dobře kryje. 

Na většinu přírodních materiálů, polyester a směsi. Pokud si nejste jisti složením, vyzkoušejte na kousku látky. 

Můžete nanášet štětcem, tupováním, razítkováním... Hustá konzistence nedovoluje stříkání rozprašovačem. 

Je vhodná jak pro tvoření s dětmi, tak i pro zkušené výtvarnice a výtvarníky.

Vodou ředitelná, to znamená, že pomůcky umyjete obyčejnou vodou a nepotřebujete žádná zvláštní ředidla. Pokud potřebujete barvu řidší, můžete ji mírně naředit vodou, ale ne příliš, abychom nesnížili poměr pojiva. Na větší ředění používejte ředidlo na textil Pro Art. Ředěním snížíte podíl metalického pigmentu a barva tím bude méně krýt.

Sada obsahuje 7x12g barvy. Z těchto sedmi odstínů namícháte jakoukoliv barvu.  

 

 odstíny na sady net

 

Pracovní postup:

Lahvičku dobře protřepejte nebo promíchejte. Malovanou plochu podložte papírem nebo kartonem, aby barva neprosákla. Barvu naneste na textil a nechte zaschnout. Potom několik minut zažehlujte přes papír. Doporučujeme pečící papír. Nepoužívejte napařování. Pokud nebudete látku do týdne prát, nemusíte zažehlovat. Hotový výrobek perte a žehlete podle pokynů výrobce textilu, nejlépe z rubu. Neperte v páře.

Skladování:

Skladujte v dobře uzavřených obalech, při pokojové teplotě. Zabraňte přímému slunečnímu svitu a vysokým teplotám. Nesmí zmrznout. Rozvrstvení barvy při delším skladování není na závadu.

Tip: Textil je dobré před malováním vyprat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady barev na textil
Záruka: 3 roky
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
1
ES Avatar autora | 10.9.2021
Produkt je v lahvince , ze které jze jen stěží vyndat ... a když už se to podaří , to málo co je v ní obsahu se ještě nalepí na tyčinku nebo čím se to pokoušíte vylovit , takže nic moc. chtělo by to lepší obal a formu aplikace. Vodou ředitelné barvy jistě jsou , ale pozor , jen kapičku , čimž se objem také moc nezvětší , dá se pak ale o něco lépe natírat , je to ovšem práce pro velmi zkušené výtvarníky nebo lidi který mají pomalé pohyby v krvy. Tím myslím opravdu hodně pomalé , na nějaké klasické "malování" to opravdu podle mé zkušenosti není. bohužel , těšila jsem se na krásné obrázky , třeba jako s akrylem , ale na to za prvé je v lahvince opravdu extrémně málo barvy , a za druhé aplikace je velmi obtížná a otravná.Tot mé resumé.
JP Avatar autora Jan Pešl (Administrátor) 8.10.2021
Dobrý den paní Sudíková, děkujeme za hodnocení. Sada metalických barev na textil 7x12g je určena pro zákazníky, kteří si chtějí namalovat jedno až dvě trička a potřebuji více odstínu v menším balení. To že je barva vodou ředitelná většinou neznamená, že ji můžu naředit a získám tím třeba 2x více barvy (pokud už tak nejsou barvy vyráběny a s naředěním se počítá - např. barvy na stěnu, kde je opravdu musíte ředit). Vodou ředitelná znamená, že pracovní pomůcky (např. štětec apod.) můžu umýt vodou a nepotřebuji k tomu syntetická ředidla. Srovnávat textilní barvou s akrylovou barvou a očekávat, že se budou při aplikaci chovat stejně také nelze. Textilní barvy jsou vyráběny pro textilní materiály a mají své specifika. Například musí být hustší, aby se nerozpíjely a máte pravdu hůře se roztírají než klasické akrylové barvy, kterou jsou naopak vyráběny většinou tak, aby po nanesení na povrch vytvořily tenkou jednolitou vrstvu. Přeji hezký den Jan Pešl
5
PD Avatar autora | 25.7.2021
S produktem jsem spokojena, barva se na látce lehce třpytí.
JP Avatar autora Jan Pešl (Administrátor) 26.7.2021
Děkujeme

Český výrobce barev a potřeb pro kreativní tvrobuLOGO_ARTEMISS web