Pro zobrazení cen se prosím přihlaste.

Namaluj si vlastní batůžek

Chcete podpořit tvořivost vašich dětí?                                                          

Potřebujete něco, co si samy vytvoří a proto budou rádi nosit?

Máme pro vás návod, se kterým snadno vytvoříte originální batůžek, i když si třeba myslíte, že neumíte malovat.

Je to velmi jednoduché, s pomocí dospělé osoby ho zvládnou děti zhruba od čtyř let. Děti okolo devíti si už poradí sami. 

 

Ke tvoření budete potřebovat:

 

 

sada-vak-eshop-titulni

 

A jdeme na to.

Do batůžku vložte papír. Můžete použít například, staré letáky, karton nebo kancelářský papír. Když použijete noviny, dejte pozor. Občas se stane, že se písmenka obtisknou. To je nepříjemné hlavně u světlých materiálů.

Barvu ve spreji dobře protřepejte, látku lehce postříkejte ze vzdálenosti asi 15 cm. Rozprach si můžete vyzkoušet například na papíře. Na tmavé podklady používejte jenom zlaté, stříbrné, měděné a bronzové odstíny s metalickými pigmenty. Ostatní barvy by nebyly vidět.

2_4 

 

Šablonky můžete různě kombinovat, třeba překládáním přes sebe. Kombinujte jednoduché tvary se složitějšími ornamenty. My jsme použili kočku (varianta D) a ornament. 

1_2

 

Velkou šablonu položte na látku. Je dobré ji připevnit, ideálně přenosovým lepidlem, ale stačí kousek lepící pásky na okraj. Druhou šablonu položte přes ní. Tu už přidržujte rukou.

4_7

 

Barvu nanášejte tupováním pomocí houbičky připevněné do kolíčku. Neroztírejte. Snažte se nanášet jen malé množství barvy, aby vám nezatékala pod šablonu. Když budete střídavě používat houbičky namočené v různých barvách, vznikne zajímavý duhový efekt.

img-20181119-200706

 

Obrázek nechte zaschnout a přežehlete přes pečící papír. Žehličku nastavte podle pokynů výrobce batůžku. Pokud nebudete batůžek alespoň týden námáčet, nemusíte zažehlovat.

 

Všechny barvičky a batůžky můžete zakoupit v našem eshopu buď jednotlivě, nebo jako Tvořivou sadu v různých variantách.

 

S hotovou prací se můžete pochlubit v naší nedávno založené fb skupině.  

 

koupit_sadu

 

 

 

 

 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.